Pytania i odpowiedzi

Jak długo można stosować tabletki Sudafed®?

Stosowanie tabletek Sudafed® jest uzależnione od wieku. Zazwyczaj objawy przeziębienia, takie jak katar oraz blokada nosa powinny ustąpić w ciągu 7 dni. Jeśli w tym czasie u osób dorosłych nie nastąpiła poprawa lub pojawiły się inne objawy (np. gorączka, ciągły ból głowy), należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku dzieci powyżej 12 roku życia można je podawać maksymalnie przez cztery dni. 

rozwiń > zwiń <

Jaka jest maksymalna dobowa dawka pseudofedryny?

Dobowa dawka pseudoefedryny, którą można przyjąć to 240 mg1. Jedna tabletka Sudafed® zawiera 60 mg pseudoefedryny, dlatego w ciągu doby można przyjąć maksymalnie 4 tabletki.   

rozwiń > zwiń <

Jak się leczyć mądrze - kiedy stosować leki złożone, a kiedy jednoskładnikowe?

Leczenie zawsze powinno być dostosowane do konkretnej potrzeby. Decyzję o wyborze preparatu należy podejmować świadomie, mając na uwadze przede wszystkim cel leczenia. W przypadku pojedynczych objawów zaleca się stosowanie leków jednoskładnikowych. Nie ma wtedy potrzeby stosowania innych leków lub leków złożonych działających również na inne objawy. Pamiętajmy, że leki o różnych nazwach handlowych mogą zawierać tą samą substancję czynną. Stosowanie leków o różnych nazwach, zawierających te same substancje czynne może prowadzić do przedawkowania. 

rozwiń > zwiń <

Jak długo można stosować aerozole do nosa Sudafed®?

W aerozolach do nosa Sudafed®* substancją czynną jest chlorowodorek ksylometazoliny. Aerozoli nie należy ich stosować dłużej niż przez 7 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. Powtórne stosowanie można rozpocząć po kilkudniowej przerwie.

 

* Sudafed® XyloSpray HA, Sudafed® XyloSpray, Sudafed® XyloSpray dla dzieci, Sudafed® XyloSpray HA dla dzieci

 

rozwiń > zwiń <

Na czym polega specjalna technologia wykorzystana przy produkcji aerozolu do nosa Sudafed® Xylospray HA?

Opatentowana budowa pompki składającej się ze srebrnej spirali oraz systemu filtrów 3K zapewnia sterylność produktu, dzięki czemu Sudafed® XyloSpray HA nie zawiera konserwantów i może być stosowany do 12 miesięcy po otwarciu.  

 

rozwiń > zwiń <

1Sylwia Stachura, Pseudoefedryna [online], [dostęp: 27 kwiecień 2016], Dostępny w Internecie: https://portal.abczdrowie.pl/pseudoefedryna